سلفون

فروش و قیمت خرید سلفون


سلفون بخش جدانشدنی در صنعت بسته بندی است که همه ما امروزه حتی در خانه هایمان از سلفون برای بسته بندی مواد غذایی گرفته تا اسباب و لوازم از آن استفاده میکنیم. در گذشته با نام سلوفان وارد بازار و به مرور زمان به عبارت سلفون تغییر پیدا کرد.

سلفون چیست؟

سلفون از جنس سلولوز است که بصورت نازک و شفاف در آمده است. این محصول با توجه به کاربرد های فراوانی که دارد در صنایع و همینطور مصارف خانگی مورد استفاده قرار میگرد.

در مواردی مشاهده شده است که این محصول را با نوشتار سلفون یا سلفن مینویسند ولی عبارت سلفون نوشتار صحیح این محصول است.

همانطور که گفته شد سلفون کاربرد های مختلفی دارد که در ادمه به برخی از کاربرد های سلفون اشاره خواهیم کرد.

تاریخچه سلفون

سلفون در گذشته های دور با نام سلوفان در کشور فرانسه که ایده آن برای اولین بار توسط شخصی فرانسوی به نام جکوئیس برندربرگ که رستوراندار بود ارئه شد.

جکوئیس با دیدن ریختن نوشابه بر روی میز رستوران ایده ساخت پوششی برای جلوگیری از خیس شدن میز به ذهنش آمد و سپس با دانشی که داشت با استفاده از الیاف ویسکوزی پودر ضد آب را روی پارچه اسپری کرد و برای اولین بار فیلم ویسکوزی تولید شد. فیلم ویسکوزی جنسی سفت  داشت که بعد از چند دقیقه از روی پارچه جدا میشد.

بعد از گذشت 10 سال فیلم های پلیمری با گلیسیرین ترکیب و محصول حاصل بسیار انعطاف پذیر تر بود که با توجه به اینکه پروژه موفقی بود وارد چرخه تولید در فرانسه شد.

یک شرکت شکلات سازی معروفی در آمریکا از سلفون برای پوشش شکلات های خود استفاده میکرد. این شرکت سالانه سلفون را در تناژ بالا از فرانسه وارد میکرد تا اینکه یک شرکت آمریکایی اقدام به تولید این محصول نمود.

در این مرحله از پروسه ساخت سلفون، این محصول همچنان دارای نواقصی بود که باز مانند زمان حال پر تقاضا نبود.

سلفون به دلیل اینکه ضد بخار و ضد رطوبت نبود در صنعت چندان مورد استفاده قرار نمیگرفت. سپس شیمی دانی با استفاده از نیتروسلولوز های لاکی سلفون را ضد بخار و ضد رطوبت تولید کرد که از آن پس سلفون نهایی وارد بازار شد و مورد تقاضای صنعت و خانگی قرار گرفت.

مزایای سلفون

امروزه سلفون کاربرد و طرفداران زیادی داشته و استفاده از آن مزایای زیادی در صنعت بسته بندی دارد. برخی از مزایای استفاده از سلفون عبارتند از:

  • استفاده رول سلفون جهت ایجاد پوششی بر روی مواد غذایی برای محافظت از گرد و غبار و آلودگی های محیط و همچنین نفوذ حشرات و باکتری ها
  • جهت جلوگیری از تابش نور آفتاب به محصولات غذایی که امکان خراب شدن انها وجود دارد
  • جهت حفظ و نگهداری اسباب و وسایل و محافظت آنها در برابر آسیب محیط
  • پوششی زیبا و مرتب در صنعت بسته بندی

انواع سلفون

سلفون انواع مختلفی دارد و با توجه به کاربرد آن در انواع مختلفی تولید شده است. انواع سلفون عبارتند از:

  • سلفون صدفی
  • سلفون شفاف
  • سلفون متالایز
  • سلفون نایلون

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *