نایلون حبابدار

نایلون حبابدار

نایلون حبابدار، نایلون های شفافی هستند که اغلب برای ضربه گیری استفاده می شود. نایلون حبابدار به دلی حباب هایی که روی آن است، خاصیت ضربه گیری و محافظت بالایی دارد. بیشتر مواقع برای بسته بندی انواع محصولات، از قبیل میوه جات، لوازم التکرونیکی، لوازم منزل، وسایل حساس و شکستنی، مبلمان و … مورد استفاده می گیرد. این نایلون به وسیله حباب های ریزی که هروی سطح آن ایجاد شده است، ایمنی لازم را به آن وسیله می دهد و از هر گونه شکستگی، خراش و آسیب جلو گیری می کند. مقدار مقاومت این نایلون ها بستگی به میزان هوا و اندازه حباب ها دارد. همچنین هر چقدر خوده نایلون ضخیم تر و محکم تر باشد، استحکام و مقاومت نایلون بالا تر می رود.

مزایای نایلون حبابدار

همانطور که گفتیم محافظت و نگهداری، وظیفه اصلی این نایلون ها می باشد. اما نایلون های حبابدار علاوه بر محافظت از وسایل و ابزار آلات، مزایای دیگی هم دارند که در ادامه مطلب قصد داریم به آن ها بپردازیم. مزایای نایلون حبابدار عبارت است از:

 • محافظت: نایلون حبابدار به خوبی از ضربات، خراش ها و آسیب های احتمالی به وسایل ومحصولات جلوگیری می کند.
 • عملکرد عالی: با توجه به ساختار حبابی این نایلون ها، دارای عملکرد عالی و بسیار قوی در جذب انوع ضربات معمولی و پی در پی را دارند.
 • وزن سبک: نایلون های حبابدار به دلیل وزن بسیار سبکی که دارند باعث کاهش هزینه های حمل نقل شده و در هزینه باربری بسیار صرفه جویی می شود. این نوع نایلون به شدت برای ارسال های پستی مناسب می باشد.
 • قابلیت باز چیدمان: این نوع نایلون قابلیت باز چیدمانی دارد. این بدان معنی است که می توان از این نایلون برای استفاده مجدد استفاده کرد و خیلی دیر مقاومت خود را از دست می دهد.
 • عایق حرارتی: نایلون های حبابدار دارای خاصیت عایق حرارتی دارد و به عنوان یکی از بهترین محافظان محصولات در برابر تغیرات دما می باشد.

کاربرد های نایلون حبابدار

 • بسته بندی: یکی از بزرگ ترین کابرد های نایلن حبابدار مربوط به بسته بندی محصولات می باشد. این نایلون به عنوان یک لایه پوششی و ضربه گیر برای بسته بندی در صنعت های نختلف از جمله الکترونیک، لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی و …. استفاده می شود.
 • حمل نقل: این نایلون برای جلوگیری از آسیب رسانی به انواع محصولات در هنگام حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرد.
 • پست: به دلیل وزن سبک و قابلیت حمل آسان این محصول، بسیار برای باربری و ارسال پست مناسب می باشد.

استفاده از نایلون حبابدار در صنعت بسته بندی

استفاده اصلی نایلون حبابدار در صنعت بسته بندی است. این نایلون به دلیل خاصیت حبابدار بودن، کالا ها را در برابر ضربات، آسیب دیدگی و خطرات حمل و نقل محافظت می کند. نایلون های حبابدار به عنوان یک لایه محافظ در بسته بندی محصولات شکننده ماننده ظروف شیشه ایی و ابزار آلات الکترونیکی و سایر اقلام قابل شکست استفاده می شوند.

استفاد از نایلون حبابدارد در صنعت ساختانی

علاوه بر صنعت بسته بندی نایلون حباب دار در صنعت ساختمان نیز کاربرد های فراوانی دارد. این ماده به عنوان یک عایق حرارت و صدا در ساختمان به کار می رود. همچنین به دلیل خواص عایق الکتریکی خود، در صنعت الکترونیک نیز استفاده می شود. علاوه بر کاربرد های فوق، نایلون حبابدار در صنعت کشاورزی ( برای پوشش گلخانه ایی)، صنعت خودرو سازی ( برای محافظت از قطعات خودرو در هنگام حمل و نقل) و … مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع نایلون حبابدار

 • نایلون حبابدار تک لایه: این نایلون ها دارای یک لایه پلاستیکی با حباب های هوا است که بر روی صطح آن و به تعدا زیاد قرار دارد.
 • نایلون حبابدار دو لایه: نایلون هی دو لایه حبابدار به گونه ایی هستند که دو لایه نایلون در بالا و زیر قرار گرفته و تعداد زیادی حباب در بین این دولایه قرار دارد. دو لایه زیرین و بالایی به وسیله این حباب ها به یک دیگر متصل هستند. لازم است بدانید که نایلون های حبابدار دو لایه مقاومت بیشتری نسبت به نایلون های تک لایه در برابر آسیب شکستگی و خراش دارند.
 • نایلون حبابدار سفید: این نایلون رنگ سفید داشته و اغلب در صنعت چاپ و بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • نایلون حبابدار ضخیم: این نوع نایلون به صورت بسیار ضخیم تولید می شود که اغلب برای استفاده در صنعت های سنگین، بسته بندی اشیاء بزرگ و قطعات ماشین مورد استفاده قرار می گیرد.
 • نایلون حبابدار ضد آب: نایلون حبابدار ضد آب، به گونه ایی طراحی شده است که کاملا ضد آب بوده و اغلب برای بسته بندی اشیائی استفاده می شود که حساس به رطوبت و خیسی می باشند.
 • نایلون حبابدار با روکش فویل: در این نسخه از نایلون حبابدار، یک لایه روکش فویلی بر روی یک یا هر دو سطح نایلون حبابدار قرار داده می شود که البته این کار باعث افزایش عمر مفید نایلون و مقاومت در برابر تغیرات دما و رطوبت می شود.

وزن نایلون حبابدار

وزن نایلون حبابدار معمولا بر اسا ضخامت و ابعاد آن تعین می شود. به طور کلی وزن نایلون حبابدار در بازه های مختلفی قرار می گیرد. برای مثال؛ نایلون حبابدار با ضخامت 0.05 میلی متر و عرض 1 متر، چیزی در حدود 60 گرم وزن دارد. البته لازم به ذکر است که این وزن بسته به شکل و ساختار دقیق نایلون حبابدار قایل تغیر است.

قیمت نایلون حبابدار

قیمت نایلون حبابدار معمولا بر اساس ابعاد و ضخامت آن تعیم می شود. همچنین قیمت ها ممکن است در هر منطقه و در هر فروشگاه متفاوت باشد. البته شرکت تولید کننده نیز در تعین قیمت نایلون بی ناثیر نیست؛ به طوری که ممکن است هر شرکت برای رقابت یک قیمت باورنکردنی را بر روی محصولات خود گذاشته و با آن قیمت در بازار و به دسته خریدار توضیع کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *