انواع سلفون

انواع سلفون


سلفون با توجه به پوشش بسته بندی و ویژگی هایی که دارد به دو دسته تقسیم میشود.

انواع سلفون با توجه به جنس و کاربرد آن عبارتند از:

  1. سلفون ترس
  2. سلفون استرچ

سلفون ترس

این نوع سلفون به دلیل عدم چسبندگی در زمان استفاده به سلفون ترس معروف است و در زمان استفاده چون حالت چسبنده ندارد برای اتصال آن از دستگاه دوخت استفاده میکنند. از این نوع سلفون در صنعت بسته بندی مواد خوراکی و مواردی که نیاز به بسته بندی قوی تری دارد مورد استفاده قرار میگیرند. سلفون ترس خود نیز دارای انواع مختلفی میباشد. انواع سلفون ترس عبارتند از:

  • سلفون ترس مدل OPP

مدل opp  یک روکش پلاستکی مانند از جنس پلی پروپیلن است که از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است و از دستگاه دوخت نیز برای اتصال آن استفاده میشود.

  • سلفون ترس مدل BOPP :

مدل  BOPP همانطورکه از نامش پیداست شبیه به مدل opp  است ولی ارتقا پیدا کرده است و از استحکام بالاتری و بهتری نسبت به مدل قبلی تولید شده است. سلفون ترس مدل  BOPP مستحکم تر، شفاف تر و همینطور قابلیت و امکان چاپ در آن نیز وجود دارد.

  • سلفون ترس مدل CPP :

در مدل CPP یک لایه اضافی با دیگر لایه ها لمینت میشود و همین موضوع سبب استحکام بالاتر، دوخت پذیری بهتر، شفافیت و بسته بندی با چاپ و مقاومت بالاتری را دارا میباشد. مانند بسته بندی خوراکی ها چون چیپس و پاستیل و غیره .. .

تمامی سلفون های مدل ترس به سه صورت تولید میشود که عبارتند از متالایز، صدفی و شفاف که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

در سلفون ترس مدل متالایز ترکیبی از پلی پروپیلن و آلومینیوم است. در این مدل برای بسته بندی محصولاتی استفاده میشود امکان فاسد شدن آنها به دلیل تابش نور خورشید زیاد است به همین دلیل از این نوع مدل استفاده میشود تا محصول به دلیل نوع بسته بندی سلامت و کیفیت خود را حفظ کند. مانند خوراکی هایی چون چیپس و پفکبرخی از فراورده های میوه ایی و غیره

در سلفون ترس مدل صدفی همانگونه که از نامش پیداست به رنگ صدفی می باشد و برای مود فاسد شدنی که حتما باید در جای خنک مانند یخچال نگهداری شود مورد استفاده قرار میگیرند.

در سلفون ترس مدل شفاف دارای مقاومت و استقامت بالا و با اینکه شفاف تولید میشنود ولی در برابر نور خورشید مقاوم هستند. در این مدل برای محصولاتی استفاده میشوند که مشتری باید محصول داخل بسته بندی را مشاهده کند و علاوه بر آن نیز باید دارای استحکام و مقاوم در برابر نور خورشید باشد.

سلفون استرچ

سلفون استرچ حالت کشسانی داشته و جهت بسته بندی نهایی محصولات مورد استفاده قرار میگیرد. سلفون استرچ در دونع مختلف ساخته و کاربرد دارند. انواع سلفون استرچ عبارتند از:

  • سلفون استرچ غذایی

این نوع سلفون جهت بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار میگیرند تا از ورود میکروب، آلودگی و گرد و غبار به محصول جلوگیری شود. مانند بسته بندی قارچ و سایر محصولات

  • سلفون استرچ صنعتی

از سفلون های صنعتی نیز جهت بسته بندی استفاده میشود ولی در ابعاد بزرگتر کاربرد دارد. پرمصرف ترین متریال های بسته بندی در کارخانجات می باشد که به استرچ پالت بند معروف است. از این نوع استرچ برای محافظت از محصول ادور تا دور آن کشیده میشود تا از آسیب رسیدن، افتادن و سر خورد در زمان حمل و نقل جلوگیری شود.

شرکت شیمی پلاست پلیمر گستر تولید کننده انواع سلفون، رول سلفون و استرچ پالت بند، فروش به صورت عمده و خرده با قیمتی مناسب و ارسال آن به تمام نقاط ایران و همچنین آماده همکاری با کارخانجات و تولیدی ها میباشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *